Obec spisovatelů České republiky odsuzuje útok v Paříži

07.01.2015 19:38

Obec spisovatelů ČR ostře odsuzuje středeční útok na pařížskou redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo, při kterém zahynulo dvanáct osob, a další byly vážně zraněny.

Jsme upřímně zděšeni brutalitou teroristického útoku, jehož záminkou byla satirická slovní a obrazová kritika islámu. Vraždu našich kolegů považujeme nejen za útok proti svobodě tisku, ale též proti právu na názor každého člověka a základům evropské civilizace.

Obec spisovatelů ČR vyjadřuje hlubokou účast rodinám, institucím i týdeníku Charlie Hebdo a každému, koho středeční profesionálně připravený kriminální čin poškodil. Je přesvědčena, že teroristům nelze ustupovat a že slovo nebo obraz jsou mocnější než střelné zbraně. Násilné řešení názorových odlišností je v civilizované společnosti absolutně nepřijatelné a tento útok ani jemu podobné nejsou schopny spisovatele, básníky, novináře, satiriky a další autory zastrašit ani zastavit.

V Praze dne 7. ledna 2015                  Obec spisovatelů ČR