Ollomoucké šprýmování s J. Pechovou. V Olomouci...

24.06.2015 21:52

Město Olomouc je městem čtenářů. Alespoň olomoučtí senioři mě o tom už poněkolikáté přesvědčili. Pravidelně od nich dostávám pozvání na besedu spojenou s autorským čtením. V pondělí 22.6. jsem tentokrát zavítala  do Klubu seniorů v Karafiátově ulici.  Pozorní posluchači si odpoledne vyslechli několik příběhů z povídkové knihy Olomoucké šprýmování, která vyšla v loňském roce v nakladatelství Laguna. Očividně je potěšilo, že jsem se při psaní inspirovala městem, kde žijí. Já si zase s chutí poslechla ukázky literární snahy třech seniorů, kteří píší pohádky a básničky pro svá vnoučata. Beseda na téma „cesta knihy od autora ke čtenáři“, se protáhla až do podvečerních hodin.  Měla jsem při ní příležitost přesvědčit se, že právě k seniorům kniha neodmyslitelně patří. Potěšilo mě však také, že ke čtení vedou i své děti a vnoučata.

Jaroslava Pechová

Jaroslava Pechová (sedící uprostřed s květinami) mezi svými čtenářkami v Olomouci.