"Páralův" večer U Fífy byl "nářez"

05.04.2014 22:57

Známí autoři Lubor Falteisek a Dušan Spáčil připravili na čtvrteční večer 3. dubna 12. literární večer nové poezie a prózy ve vinárně U Fífy na Valdštejnském náměstí v Praze 1. Hlavní hvězdou večera byl jednaosmdesátiletý spisovatel Vladimír Páral, který měl autorské čtení ze svého posledního románu Kniha o biči (jako romanopisec se odmlčel téměř na 20 let) a zavzpomínal na své legendární romány Mladý muž a bílá velryba, Veletrh splněných přání, Katapult, Soukromá vichřice, Milenci a Vrazi, Radost až do rána atd.

Moderátory programu byli Dušan Spáčil a Lubor Falteisek. Spáčil přečetl ukázky ze své sbírky Daidalos, režisérka a básnířka Irena Žantovská se přidala se čtením ze sbírky Zahrada soch, bluesový písničkář Rohypnol zazpíval s podporou Vládi Dundra své nové "ústecké songy". Vladimír Páral je mj. Ústečák. Byl to "nářez".

Stylové foto osmdesátníka Vladimíra Párala jako kdyby říkalo: Jsem stále v pohodě.