Protagonisty literární show v Salonu BLINKR byl Radim Uzel, Pavel Weigel, Ivanka Devátá, Felix Boom a Klára Samková, diskuse byla o lásce

21.10.2014 11:24

Literární svět zřejmě nezná termín "Literární show". Něco takového se však uskutečnilo v pondělí 20. října v Literárním salonu BLINKR, který měl svůj 2. večer v sídle vydavatelství BLINKR v Praze 2 na Vinohradech. Navštívil ho také předseda Obce spisovatelů České republiky Tomáš Magnusek (salon je součástí aktivit Obce). Hlavní hvězdou byl spisovatel, gynekolog a sexuolog Radim UZEL s prezentací své nové knihy "Cesty za exotikou a erotikou", která měla oficiální premiéru tento týden na knižním veletrhu v Havlíčkově brodě. Přičinil také jednu ze svých skvělých vtipných přednášek o partnerských vztazích. Má na kontě již více než 20 knih a je klasikem tohoto žánru

Spisovatel a překladatel Pavel Weigel pokřtil svou cituplnou básnickou sbírku LASKÁNÍ, recitátorkou jeho veršů byla herečka a spisovatelka Ivanka Devátá.

Spisovatel Felix Boom představil svůj poslední román Lepší svět, jímž úvedl diskusní téma "Co je to láska a jakou roli hraje v našem životě". Diskusi, která vždy je klíčovou součástí setkání lidí v Literárním salonu BLINKR, moderovala spisovatelka a advokátka Klára Samková. Navodila atmosféru přečtením milostného dopisu, jenž je součástí připravované knihy autentických milostných e-mailů. "Je to zanedbávaný žánr, který byl v minulosti vždy velmi populární. Láska má mnoho podob a netýká se jen mezilidských vztahů," řekla Klára Samková. Olga Nytrová, předsedkyně Pražského klubu spisovatelů, analyzovala slavný citát o lásce Ericha Fromma a básník Alois Marhoul přispěl k debatě vlastním půvabným poetickým zamyšlením. Večer Literárního salonu BLINKR se díky výborné atmosféře, podpořené ochutnávkou vín z vinotéky společnosti Martin Kalvach Rosé France a sametovou zelňačkou z domácí kuchyně hostitele Felixe Booma (mj. autora Kuchařky osamělého muže), nakonec protáhl na pět hodin a končil až před půlnocí.

Na snímku (zleva): Felix Boom, Radim Uzel, Tomáš Magnusek. Text a foto: Felix BOOM