Rada Obce spisovatelů ČR

08.12.2016 23:39

Předseda rady Obce spisovatelů ČR.

Bc. TOMÁŚ MAGNUSEK

Povoláním filmový producent a režisér je statutárním zástupcem organizace.

PhDr. LYDIE ROMANSKÁ-LIDMILOVÁ

Je předsedkyní Ostravského střediska a zároveň místopředsedkyní Obce spisovatelů České republiky.

Členové rady:

ALOIS MARHOUL

Alois Marhoul (narozený 24.6.1951) autor jedenácti básnických sbírek. Je členem Českého centra Mezinárodního PEN klubu. V březnu 2014 byl zařazen do digitální knihovny básníků 185 zemí všech dob: POETAS SIGLO XXI ANTOLOGIA DE POESIA + 12.000 POETAS de 185 PAISES. Editor: Fernando Sabido Sanchez (viz odkaz).

Zakladatel a producent nezávislé Mobelovy ceny za poezii.

G-servis - Alois Marhoul
252 04 Čisovice 123
okres: Praha-západ
(25 km z centra Prahy)
mobil: +420 602 308 363
e-mail: gastroservis@volny.cz
web: www.gastrobazar.cz

HANKA HOSNEDLOVÁ

Narodila v Českých Budějovicích (1947) a s výjimkou pětileté novinářské epizody v Plzni zde prožila celý život. Spisovatelka, novinářka, publicistka, cestovatelka, členka Rady Obce spisovatelů ČR, Syndikátu novinářů ČR a rady JčSN a dalších  institucí. Má na kontě zhruba 20 knižních titulů a na daleko větších počtu dalších se podílela, na 200 básní a písničkových textů, tisíce článků, rozhovorů, cestopisných seriálů apod. V současnosti působí rovněž jako předsedkyně Jihočeského klubu Obce spisovatelů.

RADIM UZEL

MUDr. Radim Uzel, CSc. (74) gynekolog, porodník a sexuolog. Čestný předseda Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, externí učitel Univerzity Hradec Králové, Ústav sociální práce. 64 odborných publikací, 18 knižních publikací, televizní a rozhlasové pořady, četné články v odborném i populárním tisku. Hlavní obor: plánované rodičovství, sexuální výchova.

DANIELA KOVÁŘOVÁ

Píšící advokátka, neustále žasnoucí nad rozmanitostí osudů a charakterů; píše povídky, fejetony, soudničky a romány o mezilidských vztazích, právu, lásce a občas i o věcech nehmotných mezi nebem a zemí. Pochází z Ostravy, bydlí na vesnici u Plzně, kde chová rozličné zvířectvo, dvě téměř dospělé děti a manžela a za prací dojíždí do Prahy.
JUDr. Daniela Kovářová,

advokátka a šéfredaktorka časopisu Rodinné listy
Havlíček BRAIN TEAM
Praha 3, Přemyslovská 2346/11, 130 00
Telefon: +420 257 223 023, mobil: +420 602 414 550
www.akkovarova.cz, e-mail: kovarova@akkovarova.cz

PhDr. OLGA NYTROVÁ

Publicistka, scenáristka, básnířka a esejistka, pedagožka na Universitě J. A. Komenského od roku 2004. Působí v duchovenské službě Církve československé husitské. Autorka a spoluautorka 23 knih. Jako členka výboru OS koordinuje pražské spisovatele.

JAROSLAVA MÁLKOVÁ - EICHACKEROVÁ

Jaroslava Málková, provdaná Eichackerová, vystudovala přírodní vědy a po letech psychologii. Celý život učí na základních, středních a vysokých školách, psát začala na střední škole. Mimo poezii miluje matematiku, šachy , historii a lidi.

OTTO HEJNIC

Prozaik a publicista Otto Hejnic je lídrem sdružení Kruh autorů Liberecka (KAL), který debutoval v roce 1983 povídkovým cyklem V pátek večer. Žije v Liberci a v radě zastupuje svůj region.

KONTROLNÍ REVIZNÍ KOMISE

IVO HARÁK

Básník, prozaik a literární kritik. VŠ pedagog, organizátor kulturních akcí a editor. Syn, manžel, otec. Člen Českého centra Mezinárodního PEN-klubu a Revizní komise Obce spisovatelů. Člověk, občan. Monarchista a katolík.

FRANTIŠKA VRBENSKÁ

PhDr. Františka Vrbenská, knihovnice a vášnivá čtenářka, spisovatelka, publicistka, lektorka. Přednáší často, cestuje přitom od Chebu po Košice.  Autorka deseti knih, několika novel, řady povídek a teoretických prací. Členka Syndikátu autorů fantastiky; za zásluhy o rozvoj žánru  získala řadu ocenění. Věří, že děti a zvířata zasluhují naši ochranu, a snaží se jim pomáhat. Narodila se a žije v pražském Podskalí, aniž by zapomínala na své moravské kořeny.