Zemřel Pavel WEIGEL

30.11.2015 12:35

Obec spisovatelů ČR se smutkem v duši sděluje, že v pondělní noci 30. listopadu opustil tento svět spisovatel, překladatel a obětavý pomocník všech dobrých myšlenek Ing. Pavel Weigel (nar. 26. května 1942) ve věku 73 let. Byl vynikajícím překladatelem ze slovanských jazyků, citlivým básníkem a literátem činným nejen v žánru sci-fi literatury a fantastiky. Ze všech jeho početných aktivit je třeba ocenit dlouholetou, obětavou práci pro Obec spisovatelů ČR, kde působil mimo jiné jako tajemník. I v období své velmi těžké nemoci ze všech sil osobně i finančně pomáhal Obci spisovatelů a literatuře vůbec. Byl duší a patronem naší organizace. Děkujeme a nezapomeneme! Všem, kdo se s ním osobně setkali, bude chybět.

Za Obec spisovatelů České republiky

Františka Vrbenská a Daniela Kolářová