Zeyerovy hrnky získali Hynek KLIMEK, Jiří HÁJÍČEK a Jan BAUER

17.04.2015 20:07

Jeden z laureátů Hynek Klimek, autor několika desítek knih, který se věnuje zejména literatuře pro děti a mládež a v řadě publikací popularizuje Jihočeský kraj.

Ve Vodňanech se ve středu 15. dubna opět vyhlašovaly ceny pro nejlepší jihočeské spisovatele. V rámci 19. ročníku literárně-kulturní akce ZEYEROVY VODŇANY byly na ceremoniálu a během zajímavého programu ve vodňanské městské galerii v budově zdejšího Městského úřadu předány tři Zeyerovy hrnky za rok 2014 Hynkovi KLIMKOVI, Jiřímu HÁJÍČKOVI a čerstvému sedmdesátníkovi Janu BAUEROVI. Ocenění  předával místostarosta Milan Kodádek. Akce se zúčastnila kromě jihočeských autorů i početná delegace spisovatelů z Prahy v čele s předsedkyní Pražského klubu spisovatelů Olgou Nytrovou, členkou rady Obce spisovatelů ČR. Literáti absolvovali velmi příjemná setkání se studenty vodňanských škol. Navštívili jedno z nejkrásnějších místo v Jihočeském kraji - Lomeček u Vodňan s nádherným kostelem Sv. Panny Marie ze 17. století s unikátním středovým oltářem v nádherném areálu se zámkem, který je Mariánským poutním místem.

Pavel Skramlík/Felix Boom