Archiv článků

Alois Marhoul vyhlásil 8. ročník básnické MOBELOVY CENY pro nejlepší sbírku, Felix Boom "open" cenu BLINKR ROMÁN ROKU (II. ročník)

Básník Alois Marhoul a prozaik Felix Boom (vlastním jménem Pavel Skramlík) otevřeli v pátek 12. února na literárním  večeru v poetické vinárně Bouvard&Pecuchet v Praze 1 pod záštitou Obce spisovatelů ČR další ročníky svých nezávislých literárních soutěží, které budou mít v září letošního roku opět společný laureátský večer jako vloni. Hlavní organizátor této "doubleprix" Alois Marhoul vyhlašuje již 8. ročník MOBELOVY CENY pro nejlepší básnickou sbírku roku 2015  s vlastními podkategoriemi, Felix Boom vyhlašuje II. ročník ceny BLINKR ROMÁN ROKU (s vročením 2015).

Uzávěrky obou soutěží jsou 30. 6. 2016. Přesné datum vyhlášení pořadatelé upřesní.

Alois Marhoul (vlevo) při prezentaci obou literárních soutěží. Součástí příjemného posezení českých spisovatelů a jejich přátel byl  také autorský večer Felixe Booma (vpravo), na němž byla pokřtěna jeho poslední kniha z listopadu 2015, která vyšla pod názvem "Jak se rozvádět se ženami a přežít".

Podmínky 8. ročníku básnické soutěže MOBELOVA CENA:

Zaslat JEDEN výtisk básnické sbírky (s vročením 2015) včetně adresy autora, kontaktního telefonu, případně mailové adresy - zaslaný autorem (nebo doporučující osobou s autorovým vědomím, s uvedením kontaktních dat) na adresu:

Alois Marhoul, 252 04 Čisovice 123. Telefon: 602 308 363. E-mail: gastroservis@volny.cz

A to do 30. 6. 2016.

O výsledku v hlavní kategorii a podkategoriích rozhoduje Alois Marhoul a neformální kruh jeho přátel z oblasti poezie.

Podmínky II. ročníku prozaické soutěže BLINKR ROMÁN ROKU:

Zaslat DVA výtisky původního českého románu (s vročením 2015), jenž vyšel v nákladu minimálně 800 papírových exemplářů, včetně adresy autora, kontaktního telefonu, případně mailové adresy - zaslaný autorem (nebo doporučující osobou s autorovým vědomím, s uvedením kontaktních dat) na adresu:

Vydavatelství BLINKR, Pavel  Skramlík, Společná 2211/2, 182 00 Praha 8. Telefon 728 135 077, e-mail redakce@blinkr-knihy.com.

A to do 30. 6. 2016.

Podmínky pro román: jedná se o kategorii "OPEN" bez ohledu na to, zda jde o román pro mládež, společenský, historický, psychologický, detektivní, fantaskní nebo sci-fi atd. Rozhodující je poutavý příběh a kvalita jeho autorského zpracování.

O výsledku soutěže rozhodnou členové soukromé Literární akademie BLINKR.

Experiment propojit obě tyto nezávislé ceny v roce 2015 skončil výsledkem, který předčil očekávání. Měl prestižní autorskou účast, zcela korektní průběh a velmi důstojné společenské vyvrcholení. Proto bude tato literární aliance pokračovat.

KRÁSNÉ VÁNOCE!

Obec spisovatelů ČR přeje svým členům i přátelům k Vánocům 2015 dostatek klidu a inspirace na čtení a psaní.