KOPIDLNO pokřtí Zdeněk Svěrák

02.06.2014 13:38

Na Kopidlenských slavnostech, které se konají v sobotu 21. června, bude pokřtěna kniha Kopidlno - Drahoraz, Ledkov, Mlýnec, Pševes, jejímž editorem, spoluautorem a nakladatelem je Jan Řehounek (nakladatelství Kaplanka Nymburk).

Kniha neotřelým a přehledným způsobem mapuje dlouhou historii Kopidlna -  východočeského města na okraji Českého ráje.

Jde o literaturu faktu, ovšem v beletrizovaném zpracování. Krátké kapitoly jsou rozděleny pomocí nadtitulků do jednotlivých témat: Příběhy tvořící dějiny města, Významné listiny, Architektonické a umělecké památky, Kdo je kdo, Kopidlenské osobnosti, Kopidlenské spolky a korporace, Firmy a podnikání, Pověsti a vyprávění, Kopidlno v české literatuře, Kopidlno ve filmu, Kopidlno v lidové písni a slovesnosti, Řekli či napsali o Kopidlně, Kulturní akce a festivaly.

V samostatných kapitolách je zpracovaná historie přidružených obcí Drahorazi, Ledkova, Mlýnce a Pševsi.

Psané slovo je doplněno řadou zajímavých historických fotografií a reprodukcí dokumentů (4 historické mapy, 23 reprodukcí historických dokumentů, 207 fotografií).

Kmotrem knihy bude spisovatel, textař, scénárista  a dramatik Zdeněk Svěrák.

Technická data:

Titul: Kopidlno – Drahoraz, Ledkov, Mlýnec, Pševes