Rada Obce spisovatelů

Předseda rady Obce spisovatelů ČRPředseda rady Obce spisovatelů ČR
Bc. TOMÁŠ MAGNUSEK
Povoláním filmový producent a režisér je statutárním zástupcem organizace.
 
 
PhDr. LYDIE ROMANSKÁ-LIDMILOVÁ
Je předsedkyní Ostravského střediska a zároveň místopředsedkyní Obce spisovatelů České republiky.
 
 
Členové rady:
 
ALOIS MARHOUL
Alois Marhoul (narozený 24.6.1951) autor jedenácti básnických sbírek.
Je členem Českého centra Mezinárodního PEN klubu.
V březnu 2014 byl zařazen do digitální knihovny básníků 185 zemí všech dob: POETAS SIGLO XXI ANTOLOGIA DE POESIA + 12.000 POETAS de 185 PAISES. Editor: Fernando Sabido Sanchez (viz odkaz).
Zakladatel a producent nezávislé Mobelovy ceny za poezii.
 
 
HANKA HOSNEDLOVÁ
 
Narodila v Českých Budějovicích (1947) a s výjimkou pětileté novinářské epizody v Plzni zde prožila celý život.
Spisovatelka, novinářka, publicistka, cestovatelka, členka Rady Obce spisovatelů ČR, Syndikátu novinářů ČR a rady JčSN a dalších institucí. Má na kontě zhruba 20 knižních titulů a na daleko větších počtu dalších se podílela, na 200 básní a písničkových textů, tisíce článků, rozhovorů, cestopisných seriálů apod. V současnosti působí rovněž jako místopředsedkyně Jihočeského klubu Obce spisovatelů.
 
 
JAN CIMICKÝ 
 
 
ONDŘEJ HNÍK
 
 
 
HANA MUDROVÁ 
 
 
 
JOSEF ŠMAJS 
 
 

 
PhDr. OLGA NYTROVÁ
Publicistka, scenáristka, básnířka a esejistka, pedagožka na Universitě J. A. Komenského od roku 2004. Působí v duchovenské službě Církve československé husitské. Autorka a spoluautorka 23 knih. Jako členka výboru OS koordinuje pražské spisovatele.
 
 
JAROSLAVA MÁLKOVÁ - EICHACKEROVÁ
Jaroslava Málková, provdaná Eichackerová, vystudovala přírodní vědy a po letech psychologii. Celý život učí na základních, středních a vysokých školách, psát začala na střední škole. Mimo poezii miluje matematiku, šachy , historii a lidi.
 
 
FRANTIŠKA VRBENSKÁ
 
PhDr. Františka Vrbenská, knihovnice a vášnivá čtenářka, spisovatelka, publicistka, lektorka. Přednáší často, cestuje přitom od Chebu po Košice. Autorka deseti knih, několika novel, řady povídek a teoretických prací. Členka Syndikátu autorů fantastiky; za zásluhy o rozvoj žánru získala řadu ocenění. Věří, že děti a zvířata zasluhují naši ochranu, a snaží se jim pomáhat. Narodila se a žije v pražském Podskalí, aniž by zapomínala na své moravské kořeny.
 
 
 
Kontrolní a revizní komise:
 
IVO HARÁK
Básník, prozaik a literární kritik. VŠ pedagog, organizátor kulturních akcí a editor. Syn, manžel, otec. Člen Českého centra Mezinárodního PEN-klubu a Revizní komise Obce spisovatelů. Člověk, občan. Monarchista a katolík.
 
 
OTTO HEJNIC
Prozaik a publicista Otto Hejnic je lídrem sdružení Kruh autorů Liberecka (KAL), který debutoval v roce 1983 povídkovým cyklem V pátek večer. Žije v Liberci a v radě zastupuje svůj region.
 
 
VLADO RÍŠA