Na setkání do Karlína přijde Luboš Yetti Koláček

24.05.2016 13:32

Pravidelné setkání Pražského klubu spisovatelů se bude konat 31. 5. v 18:15 v Karlíně, Vítkova 13. Jako vždy se jedná o poslední úterý v daném měsíci.

Hostem našeho květnového autorského setkání bude Luboš Y. Koláček (* Brno 1960), který patří mezi nejosobitější současné spisovatele, především v oblasti literatury faktu.  Má na kontě kromě scénářů a publicistiky téměř čtyřicet knih, cestopisů, odborných monografií i historické beletrie. Působil jako nakladatel (Bollingenská věž, Yetti), šéfredaktor, reportér, fotograf. Je šéfredaktorem a jednatelem nakladatelství Bondy. Založil společnost C. G. Junga. Je členem Syndikátu novinářů ČR, Obce spisovatelů ČR a Klubu autorů literatury faktu. Za svá díla obdržel četná ocenění: Cenu Miroslava Ivanova, Cenu E. E. Kische, Literární cenu Společnosti Sherlocka Holmese. Zajímá se o dějiny, orientalistiku, psychologii a filozofii, o reálné záhady a historická tabu tohoto světa. Ve svých publikacích putoval po českých pohořích (např. „Česko-saské Švýcarsko“), věnoval se české minulosti za vlády Lucemburků, alchymistům 16. století („Ďábel na Budyni“) i rozporuplné postavě Vlada Tepese, ale vydal také „Vzpomínky na Ludvíka Součka“.  S velkým zájmem se setkala jeho poslední faktografická kniha, „Sex a erotika v dobách Karla IV.“.

   Můžete však mezi nás přijít jako obvykle již v 15 hodin a podívat se na Setkání s japanologem Jakubem Zemanem – viz pozvánka v příloze.

   Do Karlína na naše setkání přiveďte i své přátele, kteří mají o literární (výtvarné a jiné) umění zájem, hosté jsou vítáni.

    Zveme Vás také srdečně do Karlína na 11. 6. 2016 na vystoupení divadla Agadir, které uvede verše libereckého básníka Stanislav Kubína – viz příloha.

    V kavárně Duše v peří (U Půjčovny 8, Praha 1) pokračují poetické pořady A. Marhoula a O. Hníka, konají se každý první čtvrtek v měsíci (tentokrát 2. 6. od 17:30 – tématem je léto), kromě prázdnin.

    Jako vždy se těšíme, že nám napíšete o svých nových knížkách, pošlete anotaci a obálku, případně recenzi, ukázku z knížky. Můžete upozornit i na zajímavé knihy svých přátel.

    Některým z Vás už zaslané anotace mimořádně zajímavých knih vyvěsila na webu Dialogu na cestě (www.dialognaceste.cz) moje zástupkyně RNDr. Markéta Hlasivcová. Na tento web existuje odkaz (link) i z webových stránek Obce spisovatelů.

    Posílejte nám i krátká videa, lze je vyvěsit na webu Obce spisovatelů – v takovémto případě zkontaktujte JUDr. Danielu Kovářovou (kovarova@akkovarova.cz).

    Tak hodně zdraví, inspirace, tvůrčí radosti a pozitivního myšlení, které posiluje imunitu. A též spisovatelské sounáležitosti, která pomáhá k pocitu naplněnosti života a je směřováním k dobru.

    Ráda bych Vás ještě s předstihem pozvala na poslední setkání 28. 6. v 18:15 v Karlíně, kdy bude hostem také předseda Obce spisovatelů Mgr. Tomáš Magnusek.

    Příjemný a klidný čas blížícího se léta přeje a na pravidelné setkání a Vaše originální nápady, podněty a výhledy se těší

PhDr. Olga Nytrová,

předsedkyně Pražského klubu spisovatelů

t. 608 160 446

www.obecspisovatelu.cz

www.dialognaceste.cz

P. S. Prosím, dejte nám vědět mailem, kdo mezi nás přijdete, abychom měli rámcovou představu.  Děkujeme za ohleduplnost. 

P. P. S. Sledujte, prosím, dění v Obci spisovatelů na našem webu www.obecspisovatelu.cz !

P. P. P. S. Děkujeme upřímně těm, kteří již zaplatili příspěvky Obci spisovatelů za rok 2015 a případně již 2016 za jejich uznalý a odpovědný přístup. Pokud se teprve chystáte k zaplacení příspěvku, může tak učinit i osobně, a to každé pondělí v čase mezi 14 – 17 hod v Železné 18. Upozorňujeme, že někdy není dobře slyšet zvonek, pokud firmy, které jsou na stejném patře jako naše kancelář, přivřou hlavní dveře z chodby. Je proto vhodné zatelefonovat PhDr. Františce Vrbenské, která zajišťuje v pondělí (někdy i v pátek) v kanceláři obětavě pravidelnou službu – mobil: 739 066 017.

—————

Zpět