Obec spisovatelů opustila své kanceláře

31.01.2017 17:33

Obec spisovatelů se dlouhodobě potýká s finančními problémy. Protože jejím jediným příjmem jsou nevysoké příspěvky členů a občasné dary, není nadále schopna platit náklady na kanceláře v Praze v Železné ulici (11 000 Kč měsíčně). Z toho důvodu po několikaměsíčních debatách na svém zasedání dne 23. ledna 2017 rozhodla o uvolnění těchto kanceláří. Rada dále rozhodla o tom, že se v březnu uskuteční valná hromada Obce spisovatelů. Termín zatím nebyl upřesněn. Obec spisovatelů dále vyhlásila další ročník soutěže O cenu Miloslava Švandrlíka, ve které se hodnotí nejlepší humoristická kniha uplynulého roku. Informace bude vyvěšena našich webových stránkách OS ihned poté, co propozice schválí spoluvyhlašovatel soutěže - Městská část Praha 11. Rada Obce spisovatelů dále přijala čtyři nové autory za své členy: Ladislavu Chateau, Kateřinu Macháčkovou, Jaroslava Vorlíčka a Tomáše Kepku. Zápis ze zasedání Rady je k dispozici v plném znění v rubrice Novinky z Obce spisovatelů v pravém sloupci.