Pražský klub spisovatelů uctí Den světového míru

26.09.2016 14:09

Náboženská obec Církve československé v Praze 8 - Karlíně ve spolupráci s Pražským klubem spisovatelů vás srdečně zve při příležitosti Mezinárodního dne míru, vyhlášeného OSN

na autorské čtení s názvem Blahoslavení tvůrci pokoje (Matoušovo ev. 5,19),

které se uskuteční v zasedací síni Náboženské obce CČSH v Praze 8 - Karlíně, ve Vítkově ul. 13

v úterý 27. září 2016 v 17 hodin.

V pořadu vystoupí: ThDr. Jiří Vaníček, PhDr. Olga Nytrová. prof. Jindřich Volek, PhDr. Františka Vrbenská, RNDr. Markéta Hlasivcová a další. Koordinátorem Mezinárodního dne míru pro Českou republiku je Ing. Marek Šlechta, lektor přednášející o lidských právech a holocaustu, hudebník a básník.

„Ještě nikdy v dějinách lidstva nebyl jediný den bez války, nebylo dne, kdy by se nezabíjelo.“

V roce 2001 členské státy OSN vyhlásily 21. září jako první den celosvětového složení zbraní a nenásilí - Den světového míru.“