Vyhlašujeme soutěž o nejlepší český román roku

25.03.2015 15:25

Vydavatelství BLINKR vyhlašuje pod záštitou Obce spisovatelů České republiky novou literární cenu pro české prozaiky. Naší vůlí je ocenit nejlepší původní český román za uplynulý rok. Soutěž se uskuteční už za rok 2014 a uzávěrka je 30. 6. 2015. Vyhlášení se uskuteční v září roku 2015. Cena BLINKR román roku je zcela nezávislá a chce oceňovat klasický románový žánr, jenž v sobě obsahuje vyklenutý příběh, závažné lidské a společenské sdělení, zábavné a poutavé čtení a myšlenky, které zůstanou poselstvím i po zavření knihy. Jiná vymezení neexistují, soutěží především příběhy bez škatulkování do kategorií, zda jde o společenský román, detektivku, thriller, fantastiku atd. To je celý duchovní reglement soutěže.

Podobná cena dosud neexistuje a pořadatelé se velmi usilovně zaměří i na mediální stránku soutěže. Inspirovali jsme se soutěží Mobelova cena o nejlepší původní českou básnickou sbírku, kterou vyhlašuje již šest let významný český básník Alois Marhoul na základě nezávislého a zodpovědného uměleckého rozhodnutí.

Do soutěže budou přijaty vydané romány výhradně v papírové podobě v nákladu nejméně 800 výtisků s vročením 2014, které budou zaslány autory do 30. 6. 2015 ve dvou výtiscích na adresu: Vydavatelství BLINKR, Španělská 742/6, Praha 2, e-mail: redakce@blinkr-knihy.com. Soutěží díla a jediným kritériem je kvalita, nikoliv jméno autora či vydavatele. 

Klára Samková a Pavel Skramlík/Felix Boom
Vydavatelství BLINKR

 

—————

Zpět